2011 m. vasario 14 d., pirmadienis

Įdomus straipsnis iš delfi.lt

Na ką štai ir paskutinis mano rašytas trumpas straipsnis o jo tęsinys iš kitur.
Kadangi,aš dažnai skaitinėju delfi.lt, nes man pasidarė įdomūs dalykai susiję su antgamtinėmis ir t.t. naujienomis tad savaime aišku apsilankiau šiame puslapyje ir dabar. Ir mane užkliudė vienas kažkuom įdomus straipsnis kuriuo su jumis pasidalinsiu ir tikiuosi jūs jį aktyviai pakomentuosite.
Taigi čia įkelsiu visą straipsnį iš DELFI.LT todėl nepradėkite šmeižti, kad jis nukopijuotas. Aš įspėjau, kad jį rašiau ne aš. Tik šį viršutinį tekstą.
Tad gero skaitymo.

Saulės stulpas, DELFI skaitytojo nuotr.
Saulės stulpas, DELFI skaitytojo nuotr.
Mūsų gamta, atrodo, nusprendė palepinti įvairiais mįslingais gamtos reiškiniais. Štai tokį šviesos stulpą užfiksavo DELFI skaitytojas iš Kelmės rajono. „Stebėjau retą gamtos reiškinį - saulės stulpą. Pasakojama, kad saulės stulpą žmonės išvysdavę prieš didžiąsias nelaimes. Reiškinys buvo matomas keletą minučių, gal bus pamatyti ir kitiems, tiesiog neteko jo matyti fotonuotraukose“, - rašo jis.
Kaip DELFI sakė astronomai Donatas Narbutis ir Vacys Jankus, nuotraukose iš tiesų užfiksuotas vadinamasis saulės stulpas.
„Matosi, kad nuotraukos darytos po saulėlydžio praėjus keletai minučių, kai saulės diskas jau buvo žemiau horizonto. Vadinamasis saulės stulpas - atmosferos reiškinys. Jam susidaryti šiuo metu yra palankios oro sąlygos - šaltoje, ramioje atmosferoje susiformavo ledo kristalėliai. Ledo kristalėliuose atsispindėjusi saulės šviesa patenka į stebėtojo akį. Stulpo vaidas matomas todėl, kad atspindinčių šviesą ledo kristalėlių yra įvairiame aukštyje“, - pasakoja astronomai.
Pasak jų, raudona „stulpo“ (tokia pati ir matomų debesų spalva) šviesa matoma todėl, kad saulei esant arti horizonto, raudona šviesa pasiekia ledo kristalėlius, o trumpesnių bangų ilgiu šviesa (žalia, mėlyna) jau būna išsklaidyta ir sugerta atmosferoje.
Ledo kristalėliai yra šešiabriauniai ir atmosferoje krisdami žemyn išsidėsto horizontaliai. Dėl šios priežasties, kai saulė būna virš horizonto, kartu su saulės stulpu yra stebimos ir liaudiškai vadinamos „saulės sesutės“ arba „saulabroliai“, nuo saulės nutolę per 22 kampinius laipsnius danguje horizontalia kryptimi. Jie susidaro saulės šviesai lūžtant šešiabriauniuose kristalėliuose ir, geriau įsižiūrėjus, galima pastebėti, kad „saulabroliai“ yra lyg mažos vaivorykštės.
„Kadangi artimiausiomis dienomis nusimato šalti ir saulėti orai, šiuos atmosferos reiškinius (halus) bus galima stebėti saulėtekio arba saulėlydžio metu. Esant palankioms sąlygoms, galbūt pavyks pamatyti įspūdingesnių saulės halų. Stebėkite!“, - nepraleisti įspūdingo reginio ragina astronomai.
Fotogalerijoje - DELFI skaitytojo ir astronomo Vacio Jankaus nuotraukos, kuriose pirmadienio rytą jis užfiksavo saulės stulpą ir iš šonų esančius „saulabrolius“.






Jei norite paskaityti šio straipsnio komentarus- juos bei tikrą straipsnį rasite čia:

Žinokit,kad aš Jus visus laabai myliu. ♥



7 komentarai:

Kraujo sparnai;*]-zuiQis♥ rašė...

Geras čia:)

Anonimiškas rašė...

Man labai patiko :) ♥

Agnė ♥ rašė...

Pas mane pro langą taip pat matėsi tas Saulės "stulpas". Turiu kažkur telefone šia nuotrauka :) kai parodžiau tėvams jie net aiktelėjo "kaip gražu! Kada tai buvo, agnute?" :D nekenčiu kai mane mama vadina agnute :D

Paulina rašė...

Patiko.
Awww mes tave irgi labai mylim :* :D

Agnė ♥ rašė...

Beje, kas gyvena Salininkuose turėjo matyti nors biški to reginio :) kadangi, aš gyvenu Salininkuose tai 2min. to reginio mačiau :)

Kraujo sparnai;*]-zuiQis♥ rašė...

Pirma karta girdžiu toki miesto pavadinima;D

Agnė ♥ rašė...

Tai per google suvesk Salininkai ir suzinosi :D